Fot. ilustr. Picjumbo.com/Public Domain

Rząd Czech postanowił w czwartek, że certyfikaty covidowe będą ograniczone jedynie do zaświadczeń o szczepieniach przeciw COVID-19 lub o przebytym koronawirusie. Poza pewnymi wyjątkami nie będą uznawane negatywne wyniki testów na obecność koronawirusa. Nowe regulacje mają obowiązywać do końca lutego.

U naszych południowych sąsiadów obowiązek okazywania certyfikatów covidowych dotyczy imprez masowych, korzystania z różnych usług, przebywania w hotelach, wstępu do kin, teatrów, restauracji oraz barów. Osoby, które nie zaszczepiły się, mogły dotąd legitymować się negatywnym wynikiem testów PCR lub antygenowych. Od poniedziałku takiej możliwości niezaszczepieni nie będą już mieli.

Czeski rząd wyjątek wprowadził jedynie dla osób poniżej 18. roku życia, osób, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki, oraz dla tych, którzy z powodów zdrowotnych nie mogą się zaszczepić przeciw COVID-19. Testy będą także honorowane w sanatoriach oraz podczas posiedzeń władz spółek i firm. Testy PCR i antygenowe mają być również akceptowane podczas wizyt w szpitalu i w placówkach pomocy społecznej.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę