Polski czołg
Twitter | Ukraine Weapons Tracker

Ukraińscy żołnierze postanowili sprawdzić, jak się sprawują dostarczone im pojazdy. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak wojskowi testują polskie czołgi T-72M1R. Niewykluczone, że będa one kluczowe w walce z rosyjskim okupantem.

Oryginalnie nagranie ukraińskiego żołnierza zostało opublikowane na TikToku. Większą popularnością cieszyło się jednak na Twitterze, na którym znalazło się na profilu Weapons Tracker.

– Świeże uzbrojenie dostarczane przez Zachód jest używane przez nowe ukraińskie jednostki pancerne – tutaj widzimy siły UA używające polskich czołgów T-72M1R (które zostały zmodernizowane z ERA Kontakt-1) i holenderskich transporterów opancerzonych YPR-765 razem podczas treningu – opisuje nagranie Ukraine Weapons Tracker.

Ukraine Weapons Tracker informował również, że Ukraina otrzymała polskie czołgi T-72M1 i T-72M1R, które „są gorsze (zwłaszcza M1) od większości rosyjskich czołgów, szczególnie pod względem ochrony, ale nadal mogą odgrywać ważną rolę w przyszłych walkach”.

„Lepiej użyć ich dzisiaj w Ukrainie niż jutro w Polsce lub Holandii”, „Moje europejskie podatki są tutaj doskonale wykorzystane. Sprawcie, żeby liczyli swoich żołnierzy” – zagrzewają Ukraińców do walki internauci.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę