Konopie
Fot. Policja Świecie

Dzielnicowi z komisariatu policji ujawnili, że na jednej z działek rekreacyjnych w gminie Nowe w powiecie świeckim znajduje się kilkanaście roślin konopi indyjskich. Ich właścicielką była 59-latka, która twierdziła, że posiada je w celach leczniczych.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Nowem zdołali ustalić, że na terenie jednej z działek rekreacyjnych ktoś najprawdopodobniej uprawia konopie. Ich przypuszczenia sprawiły, że postanowili udać się we wskazane miejsce.

W trakcie kontroli wskazanego terenu ujawnili kilkanaście krzewów konopi indyjskich. Rośliny były w różnej fazie wzrostu, a niektóre z nich miały już ponad metr wysokości. Właścicielką przybytku była 59-letnia kobieta.

Rośliny konopi znajdowały się w ogródku, tuż za ogrodzeniem wykonanym z drewnianej pergoli. Po przybyciu mundurowych na miejsce tłumaczyła im, że posadziła rośliny na własny użytek, aby następnie wykorzystać je do celów leczniczych.

Policjanci zabezpieczyli nielegalną uprawę, natomiast kobieta, w związku z popełnionym przestępstwem, została zatrzymana. Zgodnie z artykułem 63 ustęp 1 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii grozi jej kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 3.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!