REKLAMA
ShareInfo.plZdrowieW aptekach brakuje coraz więcej leków!

W aptekach brakuje coraz więcej leków!

REKLAMA

Pojawiają się problemy z dostępnością wielu leków. Brakuje między innymi szczepionki na grypę i przeciwko pneumokokom. Brakuje też innych ważnych farmaceutyków, na przykład stosowanych w leczeniu układu pokarmowego, problemów ze skórą czy menopauzą.

Z raportu branżowego portalu gdziepolek.pl wynika, że preparatów, których nie można kupić, ubywa, to i tak wielu chorych może mieć spore problemy. Jakie leki są mocno ograniczone lub w ogóle niedostępne?

Jak powszechnie wiadomo, brakuje zwykłych szczepionek na grypę. Na produkty VaxigripTetra, Influvac Tetra i Fluarix Tetra wciąż trzeba czekać. Być może będą dostępne w październiku. Jak informuje redakcja gazeta.pl next w aptekach brakuje też Prevenaru 13, szczepionki przeciwko pneumokokom. Jest ona zalecana zdrowym dzieciom do piątego roku życia. Zapobiega zakażeniom groźnymi bakteriami, które atakują płuca. To może tłumaczyć popularność medykamentu w dobie epidemii koronawirusa….

REKLAMA

Jakich leków nie można jeszcze kupić w aptece? Oto lista: Anticol – stosowany w leczeniu uzależnienia od alkoholu, Asamax – stosowany w chorobach przewodu pokarmowego, Betadrin – lek przeciwalergiczny, Bisacodyl GSK – stosowany w chorobach przewodu pokarmowego, Dexilant – lek zmniejszający wydzielanie kwasu żołądkowego, Divina – środek hormonalny, stosowany np. w związku z menopauzą, Flixotide (zawiesina 0,5 i 2 mg) – stosowany w leczeniu astmy, Mecortolon – stosowany m.in. w łuszczycy, łojotokowym zapaleniu skóry, Noctofer – lek uspokajający i przeciwlękowy, Oprymea – stosowana w terapii choroby Parkinsona, Oxycardil – zażywany przez chorych na nadciśnienie, Peritol – lek przeciwhistaminowy o działaniu przeciwalergicznym, Solcoseryl, żel do oczu – leczy uszkodzenia rogówki, oparzenia, owrzodzenia, Tetralysal – antybiotyk stosowany w dermatologii i wenerologii.

Dlaczego w aptekach są takie problemy z dostępnością leków? Problemy z dostawami leków częściowo można tłumaczyć sytuacją w Chinach. Wiele fabryk produkujących substancje aktywne, z których w Europie i innych częściach świata wytwarzane są leki, zostało zamkniętych. W niektórych wypadkach stwierdzono bowiem nieprawidłowości dotyczące warunków, w jakich wytwarzane są substancje aktywne.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
ZOBACZ TAKŻE
ShareInfo.pl
Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google ←

REKLAMA