Emocje po meczach rozegranych na Mundialu przez polską reprezentację z Senegalem i Kolumbią jeszcze nie opadły. Adam Nawałka – trener polskiej reprezentacji – w dużej mierze wziął na siebie odpowiedzialność po porażce poniesionej na Mistrzostwach Świata.

Pomimo tego Zbigniew Boniek – prezes PZPN – był gotów na przedłużenie umowy z trenerem. Jednak po wspólnym spotkaniu obydwaj panowie doszli do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie, jeśli Nawałka przestanie być trenerem. – Pewien etap się zakończył, formuła się wyczerpała i z pełną odpowiedzialnością podjąłem decyzję o rezygnacji. Nie uciekam od odpowiedzialności, popełniłem wiele błędów, biorę odpowiedzialność za to, co się stało. Zdawaliśmy sobie sprawę przed mistrzostwami, była trudna sytuacja pod względem personalnym, ale szukaliśmy rozwiązań – mówił trener reprezentacji.

Podkreślił także, że współpraca przez pięć lat przebiegała dobrze i miał dobre relacje z zawodnikami, a mecze na Mistrzostwach były ukoronowaniem wszystkich wspólnych treningów.

Polska pod okiem Nawałki rozegrała 50 meczy. Ogólny wynik jest bardzo dobry – 27 wygranych, 13 zremisowanych i 10 przegranych. Kto teraz przejmie polską kadrę? Jaki będzie kolejny trener polskiej reprezentacji? O tym przekonamy się zapewne w najbliższym czasie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę