Nie możesz spać w nocy, chcesz szybko zrzucić zbędne kilogramy? Zastosuj miód z cynamonem.

Miód z cynamonem ma wiele właściwości zdrowotnych dla naszego organizmu. Poprawia trawienie, pomaga zlikwidować zbędny tłuszcz zbierający się na brzuchu. Ponadto zapobiega chorobom układu krążenia i jest znakomitym środkiem na leczenie bezsenności. Bardzo dobrze  wpływa na stawy, poprawia krążenie, obniża cholesterol, wzmacnia serce. Mieszanka poprawia też libido, gdyż związki zawarte w cynamonie sprawiają, że jest to jeden z najlepszych afrodyzjaków dla kobiet i mężczyzn.

Sam miód jest naturalnym antybiotykiem. Ma działanie bakteriobójcze, leczy zapalenia gardła czy migdałków.

Najlepsze efekty przynosi codzienne jedzenie mieszanki, dzięki temu pozbędziemy się nadwagi, gdyż miód z cynamonem przyspiesza spalanie tłuszczu, a ponadto zwiększa metabolizm i reguluje poziom cukru we krwi.

Przygotowanie miodu z cynamonem jest niezmiernie proste, należy jedynie zadbać o to, by miód był jak najwyższej jakości i nie zawierał żadnych dodatkowych substancji. To, że miód jest naturalny, rozpoznamy po tym, że ulega on scukrzeniu. Jeśli miód zachowuje stan płynny – oznacza to, że posiada dodatki

Jeśli posiadasz scukrzony miód, to włóż go do ciepłej wody i delikatnie podgrzewaj, ale w żadnym razie go nie gotuj, gdyż miód podgrzany do temperatury ponad 60 stopni Celsjusza traci swoje zdrowotne właściwości. Potem przelej szklankę miodu do słoiczka, dodaj 4 łyżeczki cynamonu – najlepiej, żeby był to dostępny w sklepach cynamon z Cejlonu – i wymieszaj na jednolitą masę. Gotową miksturę przechowuj poza lodówką.

Jedną łyżkę tak przygotowanego miodu z cynamonem jedz codziennie rano na czczo. Możesz ją rozpuścić w ciepłej wodzie. Na bezsenność najlepsze będzie wypite z mieszanką ciepłe mleko.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę