Cierpisz na nadwagę i bezsenność? Pomoże ci miód z cynamonem

Nie możesz spać w nocy, chcesz szybko zrzucić zbędne kilogramy? Zastosuj miód z cynamonem.

Miód z cynamonem ma wiele właściwości zdrowotnych dla naszego organizmu. Poprawia trawienie, pomaga zlikwidować zbędny tłuszcz zbierający się na brzuchu. Ponadto zapobiega chorobom układu krążenia i jest znakomitym środkiem na leczenie bezsenności. Bardzo dobrze  wpływa na stawy, poprawia krążenie, obniża cholesterol, wzmacnia serce. Mieszanka poprawia też libido, gdyż związki zawarte w cynamonie sprawiają, że jest to jeden z najlepszych afrodyzjaków dla kobiet i mężczyzn.

Czytaj także:  Ponad 1500 nowych zakażeń. Nowe dane MZ

Sam miód jest naturalnym antybiotykiem. Ma działanie bakteriobójcze, leczy zapalenia gardła czy migdałków.

Najlepsze efekty przynosi codzienne jedzenie mieszanki, dzięki temu pozbędziemy się nadwagi, gdyż miód z cynamonem przyspiesza spalanie tłuszczu, a ponadto zwiększa metabolizm i reguluje poziom cukru we krwi.

Przygotowanie miodu z cynamonem jest niezmiernie proste, należy jedynie zadbać o to, by miód był jak najwyższej jakości i nie zawierał żadnych dodatkowych substancji. To, że miód jest naturalny, rozpoznamy po tym, że ulega on scukrzeniu. Jeśli miód zachowuje stan płynny – oznacza to, że posiada dodatki

Czytaj także:  Profesor Krzysztof Simon: Negowanie koronawirusa to zwykłe i populistyczne łajdactwo

Jeśli posiadasz scukrzony miód, to włóż go do ciepłej wody i delikatnie podgrzewaj, ale w żadnym razie go nie gotuj, gdyż miód podgrzany do temperatury ponad 60 stopni Celsjusza traci swoje zdrowotne właściwości. Potem przelej szklankę miodu do słoiczka, dodaj 4 łyżeczki cynamonu – najlepiej, żeby był to dostępny w sklepach cynamon z Cejlonu – i wymieszaj na jednolitą masę. Gotową miksturę przechowuj poza lodówką.

Czytaj także:  Grodzki: Władza PiS ukrywa, że ludzie umierają, walcząc z koronawirusem

Jedną łyżkę tak przygotowanego miodu z cynamonem jedz codziennie rano na czczo. Możesz ją rozpuścić w ciepłej wodzie. Na bezsenność najlepsze będzie wypite z mieszanką ciepłe mleko.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.