Coraz więcej wskazuje na to, że Joanna Jędrzejczyk po raz kolejny stanie do walki o pas w wadze słomkowej. Portal mmafighting.com przekazał, że Polka może wystąpić na UFC 248 w Las Vegas.

Z dnia na dzień coraz bardziej jest pewny występ Polski na UFC w dniu 7 marca, kiedy to miałaby się zmierzyć z Chinką, Weili Zhang. Takie informacje przekazał na Twitterze Brett Okamoto, dziennikarz ESPN, powołując się na doniesienia portalu mmfighting.com. – UFC finalizuje walkę Weili Zhang z Joanną Jędrzejczyk. 7 marca Chinka po raz pierwszy przystąpi do obrony tytułu – napisał.

Chinka do tej pory 21-krotnie wychodziła do walki, z czego 20 walk zakończyło się jej zwycięstwami. Mistrzowski pas w kategorii słomkowej wywalczyła w sierpniu tego roku, zaś marcowy pojedynek miałby dla niej być pierwszą okazją do jego obrony. W decydującej o końcowym triumfie walce 30-latka pokonała Jessikę Andradę już w pierwszej rundzie, natomiast od tamtego czasu ani razu nie wyszła do żadnego pojedynku.

Jędrzejczyk ma za sobą roczną przerwę od rywalizacji, a jej powrót do gry był szczęśliwy. Podczas październikowej gali UFC on ESPN+ 19, Polka pokonała Michelle Waterson. Coraz bliższy realizacji pojedynek z chińską zawodniczką byłby dla niej okazją do odzyskania pasa mistrzowskiego, który posiadała w latach 2015-2017.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę