Do czego można wykorzystać obierki po ziemniakach? Ten pomysł Cię zadziwi!

Fot. Pixabay.com

Wśród składników odżywczych ziemniaków znajduje się wiele drogocennych elementów, jednak obierki również mogą spełnić znaczącą rolę w naszej kuchni. Jak się okazuje, warto je zachować, aby pozbyć się jednego z najbardziej uciążliwych problemów.

Przygotowując potrawy zawierające ziemniaki, bardzo często pozbywamy się obierek, które lądują w koszu na śmieci. Warto jednak pamiętać, że są one pełne drogocennych składników, zarówno ich bulwa, jak i skórka.

   

Co jednak najciekawsze, obierki mogą się okazać niezwykle pomocne przy pracach domowych. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest ich zatrzymanie i pozbycie się kamienia z czajnika.

Z uwagi na twardą wodę, w czajniku często osadza się kamień, który następnie jest bardzo trudno usunąć. Cała procedura jest uciążliwa i mocno przeszkadza w prawidłowym użytkowaniu tego urządzenia.

   

Aby pozbyć się tego kłopotu, wystarczy zagotować wodę w czajniku i dodać do niej obierki po ziemniakach. Chcąc zwiększyć skuteczność tego działania, warto powtórzyć to dwukrotnie.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News