Były już reprezentant Niemiec, posiadający polskie korzenie Lukas Podolski jeszcze w tym roku może dołączyć do drużyny Górnika Zabrze. 34-latek jednocześnie planuje rozpoczęcie w Polsce kilku biznesów.

Lukas Podolski urodził się w 1985 roku w Gliwicach. Od kilku lat stanowczo deklarował, że pod koniec swojej piłkarskiej kariery zostanie zawodnikiem Górnika Zabrze, którego jest kibicem. Po kilku latach od tej obietnicy wydawało się, że nic z niej nie będzie. Okazuje się jednak, że może do tego dojść jeszcze w tym roku, o czym poinformował dziennikarza ,,Przeglądu Sportowego”, Tomasz Włodarczyk.

– No dobrze, to byłby hit! Lukas Podolski (wreszcie) rozmawia z Górnikiem Zabrze. W Polsce chce także otworzyć dwa biznesy – lody i kebaba – napisał na Twitterze dziennikarz.

34-latek póki co jest jeszcze zawodnikiem japońskiego Vissel Kobe, z którym ma ważny kontrakt do końca stycznia 2020 roku. Plany sportowe Podolskiego mają łączyć się z jego biznesami – lodziarnią nad polskim morzem, a także budkę z kebabem na Śląsku. Byłyby to kolejne punkty piłkarza – kilka podobnych ma w Niemczech.

Nie da się ukryć, że gdyby Podolski faktycznie wylądował w polskiej lidze, z miejsca stałby się jej gwiazdą. W trakcie swojej długiej i bogatej kariery 34-latek zdobywał mistrzostwo świata z reprezentacją Niemiec (2014), wicemistrzostwo Europy (2008) i mistrzostwo kraju z Bayernem Monachium (2008).


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę