Do badania pod kątem obecności koronawirusa w organizmie, należy się odpowiednio przygotować. W Przeciwnym razie wynik może być zafałszowany. To szczególnie ważna informacja, w sytuacji kiedy tych testów robi się każdego dnia coraz więcej i więcej…

Rekordowa liczba zakażonych osób powoduje, że codziennie jest wykonywanych więcej testów. Aby dostać skierowanie na badanie, osoby ubezpieczone w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem powinny zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu (POZ) i odbyć wizytę – w gabinecie lub na zasadach telekonsultacji. Powinny do tego skłonić objawy takie jak: wysoka gorączka, duszność, kłopoty z oddychaniem i kaszel. Jeżeli lekarz będzie podejrzewał zakażenie, wystawi mu skierowanie na wymaz. Badanie można również przeprowadzić prywatnie, ale wówczas należy za nie zapłacić.

Lekarz powinien wskazać, gdzie udać się na pobranie wymazu. Zazwyczaj jest to miejsce najbliższe naszego zamieszkania. W większych miastach funkcjonuje jedno a czasem kilka wyznaczonych do tego miejsc. Jeżeli badanie odbywa się w punkcie drive thru, należy mieć przy sobie odpowiednie dokumenty: dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość. W przypadku pacjentów podchodzących do badania prywatnie, niezbędne jest przyniesienie formularza zlecenia badania pobrany ze strony internetowej oraz dowód wpłaty.

Jak przygotować się to pobrania wymazu? Jak informuje redakcja Wprost, co najmniej 2 godziny przed badaniem nie wolno jeść, pić ani żuć gumy, myć zębów, płukać jamy ustnej ani nosa, zażywać leków i palić papierosów. Jeżeli niewłaściwie przygotujemy się do badania, to będzie wzrostem ryzyka zahamowania reakcji PCR i otrzymaniem niediagnostycznego wyniku. W takim przypadku należy podejść do badania ponownie.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna