Podczas wczorajszej gali ,,Siatkarskie Plusy” ogłoszono, że mistrzostwa świata kobiet w 2022 roku odbędą się w Polsce i Holandii. Oba kraje wygrały rywalizację o organizację tego turnieju z Japonią.

Po mistrzostwach Europy kobiet w 2009 roku i mężczyzn w 2017 roku, a także mistrzostwach świata w 2014 roku, niebawem w naszym kraju dojdzie do kolejnego wielkiego siatkarskiego święta.
W 2022 roku Polska i Holandia będą współorganizatorami imprezy na najwyższym szczeblu, goszcząc najlepsze reprezentacje świata. Dla obu państw będzie to pierwsza okazja do organizacji wydarzenia o tak dużym znaczeniu.

Do nominacji Polski i Holandii doszło podczas gali ,,Sportowe Plusy”, która odbyła się z okazji 90-lecia Polskiej Siatkówki. Radosną informację wygłosił dyrektor generalny FIVB, Fabio Azevedo, który osobiście pojawił się na wydarzeniu.

Na decyzję o organizacji mistrzostw świata zareagował również prezes PZPS, Jacek Kasprzyk. W wywiadzie ,,na gorąco” zapowiedział, że federacja dołoży wszelkich starań, aby turniej w 2022 roku był tak wielką i udaną imprezą, jak ten, który odbył się w Polsce w 2014 roku i zakończył triumfem męskiej reprezentacji.

Co ciekawe, na gali ,,Siatkarskie Plusy” pojawił się także prezydent Andrzej Duda. W swoim wystąpieniu zakomunikował, że Polska nie ma żadnej innej zespołowej dyscypliny, w której nasz dorobek byłby tak duży, jednocześnie dziękując zawodnikom za wszystko, co robią w celu jej rozwoju. Chwilę potem powiedział, że męska drużyna, która w 2018 roku wywalczyła złoty medal mistrzostw świata, na stałe przeszła do historii polskiego sportu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę