Robert Lewandowski, pomimo kapitalnej formy od początku tego sezonu, nie został doceniony podczas wczorajszej gali Złotej Piłki. Okazuje się, że sam kapitan reprezentacji Polski nie ma do nikogo o to żalu.

Wczoraj wieczorem odbyła się uroczysta gala Złotej Piłki, podczas której tradycyjnie wręczono najbardziej prestiżowe indywidualne wyróżnienie piłkarskie. Zawodnicy z całego świata otrzymują Złotą Piłkę za wybitne osiągnięcia w trakcie ostatniego roku. Jest to również nagroda za jak najlepszą postawę w każdym kolejnym meczu. Triumfatorem tegorocznej edycji Złotej Piłki został Leo Messi, który wywalczył ją po raz szósty w swojej bogatej, przepełnionej sukcesami karierze.

W czołowej dziesiątce znalazło się miejsce dla kapitana reprezentacji Polski, Roberta Lewandowskiego, którego dziennikarze umieścili dopiero na ósmym miejscu. Forma, jaką Lewandowski pokazuje w tym sezonie miała mu gwarantować co najmniej miejsce w czołowej trójce, a może nawet końcowy sukces. Niestety, ostateczne rozstrzygnięcie było dla niego znacznie poniżej oczekiwań, choć sam Lewandowski przyznał, że nie czuje rozgoryczenia.

Rozczarowania nie ma. Cieszę się, że mogę tu być. To inne spotkanie, niż na stadionie. W takim plebiscytach zawsze są rozczarowania i niespodzianki, ale ja podchodzę do nich z przymrużeniem oka. Gratulacje dla zwycięzcy – powiedział.

Kapitan reprezentacji Polski dodał, że wciąż ma nadzieję, iż jego forma z obecnego sezonu zostanie doceniona. – Wszystko co robię, będzie procentowało w przyszłym sezonie. Musimy dobrze prezentować się z drużyną, rozwijać się z każdym miesiącem. Strzeliliśmy najwięcej goli w historii fazy grupowej Ligi Mistrzów, widać, że mamy potencjał – dodał.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę