fot. Светлана Бекетова | CC-BY-SA-3.0| Facebook

Patriotyzm we Wieliczce nadal w sile! Radny tego miasta złożył wniosek o nieuznawanie werdyktu plebiscytu na najlepszego piłkarza na świecie według France Football. „Proponuję, by miasto symbolicznie ogłosiło, że to Lewy jest najlepszym piłkarzem świata” – napisał na Facebooku wielicki radny, Kamil Jastrzębski.

W ramach potencjalnej decyzji, rada miasta Wieliczka miałaby przyjąć uchwałę, która symbolicznie nie uznawałaby decyzji plebiscytu Ballon d’Or. Zamiast Lionela Messiego, w Wieliczce najlepszym piłkarzem byłby Robert Lewandowski!

Zdaniem Jastrzębskiego piłkarz nie został należycie uhonorowany. Argumentuje to w swoim poście, wymieniając liczne zasługi Lewego. Pismo zostało zaadresowane do przewodniczącego rady miasta Wieliczki – Tadeusza Lurańca. Kamil Jastrzębski chce, aby uchwała została poddana pod głosowanie przy okazji najbliższego posiedzenia rady.

„Klasa Lewandowskiego jest niepodważalna i znana prawie każdemu, kto ma pojęcie o piłce nożnej” – pisze Jastrzębski.

Nie zmieni to jednak oficjalnego wyniku tegorocznego konkursu „Złotej Piłki”. Legenda footballu, Argentyńczyk – Lionel Messi – nieznacznie wyprzedził naszego rodzimego piłkarza, Roberta Lewandowskiego, zaledwie o 33 punkty. Plebiscyt Ballon d’Or odbywa się od 1956 roku. O zwycięzcach rankingu decyduje 185 arbitrów, reprezentujących media z całego świata.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!