Dziś w południe rozlosowano ćwierćfinałowe pary tegorocznego piłkarskiego Pucharu Polski. Najwięcej emocji stanowiły drużyny, którzy będą przeciwnikami obrońcy tytułu – Lechii Gdańsk i Legii Warszawa.

W poprzedniej rundzie Pucharu udział wzięło ośmiu reprezentantów Ekstraklasy, a także przedstawiciele niższych szczebli rozgrywkowych. Piast Gliwice okazał się lepszy od rezerw Legii Warszawa, Lech Poznań pokonał na wyjeździe Stal Stalowa Wola, natomiast pierwszy zespół Legii uporał się z 2-ligowym Górnikiem Łęczna. W 1/8 finału doszło również do kilku bezpośrednich pojedynków pomiędzy ekipami z Ekstraklasy.

W starciu z Zagłębiem Lubin lepsza okazała się Lechia Gdańsk, natomiast Cracovia pokonała Raków Częstochowa. Beniaminek, ŁKS Łódź uległ na wyjeździe GKS-owi Tychy, który jednak nie będzie jedynym reprezentantem Fortuna 1. Ligi w 1/4 finału Pucharu Polski. Awans do tej fazy wywalczyły ponadto Stal Mielec i Miedź Legnica.

Dziś w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej doszło do losowania par ćwierćfinałowych. Mecze odbędą się 10, 12, 17, 18 i 19 marca 2020 roku.

Miedź Legnica – Legia Warszawa
GKS Tychy – Cracovia
Stal Mielec – Lech Poznań
Lechia Gdańsk – Piast Gliwice


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę