żałoba
fot. Pixabay

Nie żyje Zenon Lissek – legenda Górnika Zabrze. Piłkarz zasłynął ze strzelenia przepięknego gola dla tego klubu samemu Juventusowi Turyn w 1989 roku – i to na jego własnym stadionie. Niestety, były piłkarz odszedł w wieku 58 lat, przegrywając walkę z ciężką chorobą.

Zenon Lissek był w latach swojej aktywności piłkarzem Szombierek Bytom, Górnika Zabrze i Hansy Rostock. Zasłynął w roku 1989, kiedy w Turynie strzelił widowiskowego gola Juventusowi, zdobywając punkt dla Górnika Zabrze, dla którego wtedy kopał. Był to mecz 1/32 finału Pucharu UEFA. Górnik ostatecznie przegrał meczy 2:4, jednak wyjątkowy gol Lisska na zawsze pozostał w pamięci kibiców.

O jego śmierci poinformował Górnik Zabrze i wystosował nawet specjalny komunikat w tej smutnej sprawie. Jak napisano w oświadczeniu „Pomimo choroby i cierpienia, nie skarżył się”. Ekipa klubu wspomina go jako najbardziej zagorzałego kibica, który żywo interesował się poczynaniami Górnika. Lissek chciał też raz jeszcze zasiąść na trybunach stadionu im. Ernesta Pohla, co ostatecznie się nie udało.

Zenon Lissek skończyłby za 2 tygodnie 59 lat.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę