38-letni szwedzki gwiazdor piłki nożnej, Zlatan Ibrahimovic postawił w Malmö pomnik z własną podobizną. Niezadowoleni fani klubu z tego miasta podpalili go, wyrażając w ten sposób swoje niezadowolenie.

W ostatnich dniach Zlatan Ibrahimovic za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że stał się współwłaścicielem klubu Hammarby. Nie byłoby w tym fakcie nic dziwnego, gdyby nie to, że zespół ten jest rywalem Malmö FF, czyli drużyny, której 38-latek jest wychowankiem. To rzecz jasna nie spotkało się z radością ze strony kibiców, którzy wyraźnie dali upust swoim emocjom.

Kilka miesięcy temu Zlatan postawił przed stadionem Malmö FF pomnik ze swoją podobizną. Sfrustrowani kibice uznali, że to świetna okazja, aby pokazać 38-latkowi swoje niezadowolenie. Na pomniku zawieszono deskę klozetową, a także niebieską folię, po czym ją podpalono. Film z tego zajścia uwieczniono na kamerze telefonu komórkowego, po czym wrzucono go do sieci.

Frustracja kibiców jest jak najbardziej uzasadniona. To właśnie w klubie z Malmö Szwed rozpoczynał s

woją bogatą karierę i to dzięki rozwojowi w nim mógł osiągnąć światową sławę. Niezadowolenie dopadło również wiceprezesa oficjalnego stowarzyszenia kibiców zespołu, Kaveha Hosseinpoura. – Zlatan zrobił dla wiele dla tego klubu. Sprzedano go za dużo pieniędzy. Od tego czasu nie zrobił już dla nas nic więcej – mówił.

 


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę