piotr żyła

Kibice uwielbiają entuzjastycznego Piotra Żyłę, który od wielu lat utrzymuje się w rankingu najlepszych skoczków. Mało kto wie, jakie wykształcenie ma lubiany sportowiec.

Piotr Żyła rozbawia fanów do łez jak chyba żaden inny polski zawodnik. Jego żartobliwe wystąpienia są już kultowe, a wielu kibiców wręcz nie może się doczekać następnych wywiadów z nim. Ostatnio media obiegła informacja o wykształceniu skoczka. Niektórych bardzo zaskoczyła ta wiadomość.

Niedawno w sieci ukazał się wywiad ze skoczkiem, kiedy ten był jeszcze nastolatkiem, w wywiad zaczerpnięto z archiwum TVP. Już wtedy nastoletni Piotr miał ambitne plany i wierzył, że zajdzie daleko, a mnóstwo osób przepowiadało mu wielką karierę. Po latach Piotr Żyła dołączył do grona najlepszych polskich skoczków, i stał się wyjątkowo lubianym sportowcem.

Zawodnik niedawno rozwiódł się z Justyną Żyłą, ale ostatnio media obiegła nowina, że skoczek znalazł już nową sympatię, chodzi o Marcelinę Ziętek. Jednak sportsmen dotychczas nie poświadczył tej informacji.

Była żona sportowca, Justyna Żyła, na swoim Instagramie napisała:

Zawsze miał otwarte drzwi, a dzieci cieszyły się na wizytę ojca. Do pewnego momentu. Miały tylko jedną prośbę – podczas spotkań nie chciały widywać nowej partnerki taty. Czy to dużo? Każdy potrzebuje czasu, nawet dzieci – albo tym bardziej dzieci.

Mimo że skoczek ledwie co jawnie prał swoje brudy małżeńskie, to aktualnie troszczy się o swoją prywatność.

Jakie wykształcenie ma Piotr Żyła?

piotr żyła

Niespodzianką dla fanów była także informacja na temat wykształcenia Piotra. Jak donosi portal pikio.pl, skoczek jest absolwentem Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie, którą z dyplomem magistra ukończył też Robert Lewandowski. Po dziewięciu latach studiów, Żyła zdobył licencjat, niemniej jednak kadrowiec nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i prawdopodobnie będzie ubiegał się o tytuł magistra. Wciąż dokładnie nie wiadomo, kiedy i czy na pewno to nastąpi. Jak na razie Piotr Żyła obronił pracę licencjacką, pt.: „Pewność siebie sportowca na przykładzie reprezentacji Polski kadry A w skokach narciarskich”. Chwilowo, skoczek skupia się na karierze, a co będzie dalej, czas pokaże.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę