Kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej, Robert Lewandowski padł ofiarą oszustów. Chodzi o kwestie wizerunkowe piłkarza niemieckiego Bayernu Monachium, które zostały wykorzystane niezgodnie z prawem.

Bez wątpienia Robert Lewandowski należy do grona nie tylko najpopularniejszych sportowców w naszym kraju, ale i osób, z którymi większość firm chciałyby rozpocząć intratną współpracę. Okazuje się, że w niektórych przypadkach przeradza się to w czyny niezgodne z polskim prawem. Jedna z marek postanowiła wykorzystać jego prawa wizerunkowe bez otrzymania od niego zgody.

Według informacji ,,Dziennika Gazety Prawnej”, prokuratura rozpoczęła śledztwo w sprawie bezprawnego wykorzystania wizerunku Lewandowskiego. Co więcej, nie jest on jedynym poszkodowanym – obok kapitana reprezentacji Polski, w podobnym położeniu znalazła się była minister finansów, obecnie piastująca stanowisko członka w Narodowym Banku Polskim.

Przedmiotem oszustwa jest materiał reklamowy, w którym Lewandowski rzekomo miał polecać handlowanie bitcoinami, czyli wirtualną walutą, wprowadzoną na polski rynek w 2009 roku. W treści reklamy wykorzystano słowa Lewandowskiego z wywiadu, którego w rzeczywistości nigdy nie było. Niezgodny z prawem materiał pojawił się w serwisie Facebook na fanpage’u jednej z firm.

Reprezentujący interesy kapitana reprezentacji Polski Tomasz Zawiślak przekazał, że wizerunek piłkarza został wykorzystany bez wiedzy zarówno samego zawodnika, jak i agencji reprezentującej. Dodał też, że takie zabiegi są celowym wprowadzaniem opinii publicznej w błąd i łamaniem polskiego prawa.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę