Senator PSL zakażony koronawirusem. Trafił do szpitala

Senator PSL Jan Filip Libicki poinformował w sobotę wieczorem na Twitterze, że stwierdzono u niego zakażenie koronawirusem. Obecnie polityk przebywa w szpitalu w Poznaniu, ma gorączkę i kaszel. Zdaniem lidera ludowców Władysława Kosiniaka-Kamysza „czuje się dobrze”.

Libicki w ostatni wtorek uczestniczył w posiedzeniu Rady Naczelnej PSL w Warszawie. Brał również udział w uroczystościach 125-lecia ruchu ludowego oraz w mszy na pożegnanie dwóch długoletnich proboszczów: księdza Józefa Kamzola z Obornik i księdza Andrzeja Grabińskiego z Nowego Tomyśla.

Czytaj także:  Prezydent Filipin wzywa rodaków do dezynfekowania maseczek ochronnych benzyną

W rozmowie ze stacją TVN24 Libicki przyznał, że nie wie, kiedy mogło dojść do zakażenia go COVID-19. Po wystąpieniu objawów przypuszczał jednak, że zachorował na grypę.

Czytaj także:  Tragedia nad morzem. Nie żyje 45-latek

– Pojechałem w poniedziałek do Senatu i jak w czwartek wracałem do domu, to było bardzo gorąco. Przez całą drogę z Warszawy do Poznania włączyliśmy klimatyzację maksymalną. Po przyjeździe czułem się przeziębiony. Brałem różne leki, a temperatura nie chciała spaść. Wtedy stwierdziłem, że może warto się zbadać. I w sobotę o 10 pobrano mi próbki. O 17 zadzwonił do mnie doktor ze szpitala i zaprosił mnie na 14 dni – powiedział polityk PSL.

Czytaj także:  Siemoniak o rekordzie zachorowań na koronawirusa: Morawiecki się z tego nie podniesie. To dla niego mordercze liczby

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.