Triumf Roberta Lewandowskiego. Pokonał Ronaldo i Messiego!

Fot. Twitter. @lewy_official

Sztab klubu Bayern Monachium ma powód do radości, ponieważ Robert Lewandowski, napastnik drużyny, a także kapitan Polskiej reprezentacji, został ogłoszony przez federację FIFA: „Piłkarzem Roku”.

REKLAMA

Robert Lewandowski okazał się lepszy od mistrzów futbolu – Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo. W swojej przygodzie, FC Bayern nigdy nie miał najlepszego Piłkarza Roku na świecie. Do Monachium przybył sam Gianni Infantino, prezydent FIFA, aby bezpośrednio przekazać nowinę o sukcesie „Lewego”. Z kolei szef futbolu w Bayernie oznajmił na stronie klubu:

„Jesteśmy dumni i razem tworzymy historię”. Dodał też, że to nagroda za wielkie poświęcenie. W imieniu całego klubu złożył szczere gratulacje Lewandowskiemu. Stwierdził, że jako napastnik wyznaczył on normy na całym świecie, ma na koncie mnóstwo bramek i błyszczy swoim zachowaniem na polu. Robert jest przenikliwym atakującym, realnym przywódcą i bezprecedensową osobowością klubu.

Dyrektor bawarskiego klubu Hasan Salihamidzic powiedział, że niełatwo wyobrazić sobie FC Bayern bez Roberta. Z kolei były zawodnik Bayernu mówił, że Robert to znakomity zawodnik, który stał się światowej klasy sportowcem występującym w drużynie Bayernu. Ma poważanie wśród zawodników klubu i dalej jest nastawiony na trofea i na zdobywanie kolejnych szczytów.

REKLAMA

FIFA ogłosiła, że Bramkarzem Roku został Manuer Neuer, a Trenerem Roku – Juergen Klopp z Liverpoolu. W głosowaniu udział wzięli bramkarze i kapitanowie drużyn narodowych, a także reporterzy i internauci. Każdy z głosujących zespołów miał 25-procentowy wkład w ostatecznym werdykcie. Warto dodać, że w ówczesnym sezonie Lewandowski w Bundeslidze zdobył aż 34 bramki, w Pucharze Niemiec – 6, natomiast w LM – 15 goli. W sezonie 2020/21 także triumfuje. Po kilkunastu kolejkach Bundesligi zdobył aż 15 goli i jest na prowadzeniu klasyfikacji strzelców. Dotychczas w Champions League zyskał trzy gole.

Podziel się: