REKLAMA

Duda i Tusk
Fot. Twitter

W sobotę Andrzej Duda i Donald Tusk odbyli rozmowę przed planowaną wizytą w Estonii. Jak czytamy w komunikacie Kancelarii Prezydenta, dyskusja miała na celu ustalenie stanowiska Polski w najważniejszych sprawach.

REKLAMA

Na profilu Kancelarii Prezydenta pojawił się wpis podsumowujący sobotnią dyskusję pomiędzy Andrzejem Dudą i Donaldem Tuskiem. Przekazano w nim, że konsultacje odbyły się w związku z planowaną na najbliższe dni wizytą polityków w Estonii.

– Konsultacje miały na celu ustalenie stanowiska Polski w najważniejszych sprawach – przekazała w komunikacie Kancelaria Prezydenta. Podczas rozmowy omówiono także przebieg ostatniej Rady Europejskiej i „najistotniejsze kwestie dotyczące bezpieczeństwa naszego kraju i współpracy w regionie”.

REKLAMA

Tuż po zaprzysiężeniu rządu w Pałacu Prezydenckim Donald Tusk już jako premier odbył pierwszą podróż. Udał się do Brukseli, gdzie brał udział między innymi w posiedzeniu Rady Europejskiej. Opowiedział się za tym, aby „UE mocno stała po stronie Ukrainy”.

W piątek z kolei Tusk spotkał się z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Szef rządu ogłosił, że do końca obecnego roku Polska otrzyma pierwsze 5 mld euro zaliczki. – Chodzi o miejsce Polski w Europie. Chodzi o nasze wspólne wartości – mówił Donald Tusk w Brukseli.

REKLAMA

REKLAMA