Zwłoki noworodka ukryte w zamrażarce w Stanowie. To nie było poronienie, tylko morderstwo
fot. Pixabay

Wczoraj donosiliśmy o znalezieniu, w jednym z domów w Stanowie pod Dzierzgoniem na Pomorzu, zwłok płodu lub noworodka. Ciało było ukryte w zamrażarce. W środę pojawiły się nowe, szokujące doniesienia na temat tego zdarzenia. Okazało się, że nie był to płód. 16-letnia matka dziecka urodziła je, zanim zginęło. To, co noworodek przeżył przed śmiercią, jest tak straszne, że na razie prokuratura unika zdradzania szczegółów– podaje „Fakt”.

W niedzielę 6 listopada w jednym z domów w pomorskiej miejscowości stanowo odnaleziono zwłoki – jak się okazuje – nowonarodzonego dziecka. 16-letnia Karina Sz., matka dziecka, miała ukryć je w zamrażalce. Prawda wyszła na jaw, kiedy matka nastolatki zabrała ją do lekarza, zauważając wcześniej, że jej córka źle się poczuła. 16-latka początkowo przyznała, że urodziła lub poroniła. Prawda była znacznie gorsza. 9-miesięczny chłopiec został zamordowany z premedytacją!

Powiązane: Zwłoki noworodka lub płodu znalezione w zamrażarce. Matką 16-latka

„Z wstępnej opinii sporządzonej po przeprowadzeniu sekcji zwłok wynika, że 9 miesięczny noworodek płci męskiej urodził się żywy i zdolny do życia” – powiedziała dla „Faktu” prok. Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. „Bezpośrednią przyczyną jego śmierci był wstrząs krwotoczny spowodowany licznymi obrażeniami”.

Zwłoki 9-miesięcznego chłopca znalezione w zamrażalce. To było morderstwo!

Dziecku zadano wiele ran kłutych – najprawdopodobniej nożem. Po wszystkim 16-letnia Karina Sz. włożyła dziecko do zamrażarki. To, czy dziecko już nie żyło, czy wykrwawiło się dopiero w zamrażarce, ustali śledztwo Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

„Prokurator Okręgowy w Gdańsku podjął decyzję o przejęciu do dalszego prowadzenia śledztwa Prokuratury Rejonowej w Kwidzynie w sprawie zabójstwa noworodka. Ukryte w zamrażarce zwłoki zostały odnalezione w dniu 6 listopada 2022 roku w mieszkaniu w miejscowości Stanowo koło Dzierzgonia. Matka dziecka to 16 letnia dziewczyna. Do porodu doszło około tygodnia przed odnalezieniem zwłok” – dodaje Wawryniuk.

Sprawa zostanie teraz skierowana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Kwidzynie. Jak przekazała prokurator – z uwagi na to, że 16-latka jest nieletnia, prokuratura nie może od razu przedstawić zarzutów. Jeśli taka będzie wola sądu, nastolatka będzie odpowiadała za morderstwo jak osoba dorosła. Karina Sz. została tymczasowo umieszczona w schronisku dla nieletnich.

Śledczy ustalą ponadto, czy 16-latka działała sama, czy ktoś pomógł jej w zabójstwie 9-miesięcznego dziecka.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę