1000 osób w kolejce do Tesco! Brytyjczycy chcą doprowadzić do takiego dramatu jak we Włoszech?

W Wielkiej Brytanii lawinowo rośnie liczba zakażonych koronawirusem. Brytyjczycy wciąż jednak nie mogą zrozumieć, że jedną z najskuteczniejszych metod przeciwdziałania pandemii jest izolacja i unikanie śmiertelnie niebezpiecznych dużych skupisk.

   

Mimo apeli rządu o zachowanie środków ostrożności pod Tesco w Birmingham w hrabstwie West Midlands ustawiła się przed otwarciem sklepu kolejka licząca ponad 1000 osób.

   

Sklep został otwarty o godz. 9 rano wyłącznie dla personelu służby zdrowia, który z powodu długich dyżurów niewiele czasu może przeznaczyć na zakupy. Pracownicy ochrony zdrowia, gdy tylko zobaczyli tysięczny tłum, odeszli jednak z pustymi rękami. Nie chcąc ryzykować zakażeniem koronawirusem, zrezygnowali z zakupów.

Świadkowie relacjonowali, że kupujący w Tesco nie przestrzegali rządowych wytycznych, dotyczących między innymi zachowania między sobą odpowiedniej odległości i przy tym skandalicznie się zachowywali. W drzwiach tak się przepychali, że mało brakowało, by doszło do stratowania, a w sklepie byli agresywni i walczyli ze sobą o produkty.

„Hańba”. Tym słowem pracownicy służby zdrowia określają najczęściej zachowanie klientów Tesco w Birmingham.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News