fusy po kawie

Fusy po kawie traktuje się zwykle jak zbędną pozostałość po przyrządzeniu ukochanego napoju. Kto by przypuszczał, że można je zastosować jako nawóz do roślin albo jako środek likwidujący nieprzyjemny zapach z lodówki. To nie koniec interesujących zastosowań fusów.

Trzeba powiedzieć wprost – fusy z kawy są uważane przez większość osób za niepotrzebny odpadek. Dlatego, najczęściej lądują w koszu na śmieci. Jednak lepiej ich nie wyrzucać, tylko zatrzymać. Okazuje się, że niepozorne fusy mogą nas bardzo zaskoczyć.

Dzięki fusom, z lodówki zniknie nieprzyjemny zapach

Gdy wypijemy kawę, na spodzie kubka przeważnie zbierają się jedynie fusy. Mimo że są uznawane powszechnie za odpad, to mają kilka praktycznych zastosowań, które mogą uprościć nam życie. Jeśli w Twojej lodówce zagościły niemiłe zapachy, to fusy po kawie pomogą się z nimi uporać. Wystarczy, że rozłożysz je na niewielkim talerzyku i umieścisz w chłodziarce. Obce aromaty zostaną wchłonięte przez fusy już po krótkim czasie. Równie skuteczna jest kawa świeżo zmielona.

Fusy po kawie mają też inne zastosowanie

Jeśli Twoje dłonie pachną cebulą lub czosnkiem, a umycie ich wyłącznie mydłem nie pomaga w pozbyciu się niemiłego zapachu – jest na to rada. W takim przypadku najlepiej sięgnij po fusy z kawy. Wystarczy, że lekko zwilżysz dłonie, rozetrzesz w nich fusy, a potem umyjesz dłonie wodą z mydłem.

Jeżeli po obiedzie, pozostało w zlewie sporo naczyń z tłustymi plamami, to oczywiście pomogą fusy. Najpierw owiń je w kawałek materiału np. w gazę, a następnie takim nietypowym zmywakiem możesz już z łatwością wyczyścić nieznośne tłuste plamy.

Niepozorne fusy dobrze sprawdzą się również jako pożywka dla roślin. Mogą służyć za niezły nawóz. Warto je umieść na dnie doniczek oraz oprószyć powierzchnię ziemi. Jesteś zaskoczony?

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę