Robi się coraz chłodniej i coraz częściej mamy ochotę poleniuchować pod kocykiem z grzańcem w ręku. To świetny pomysł na jesienny wieczór. Jak przygotować takiego grzańca?

Grzańca można przygotować nie tylko z wina, ale też piwa, miodu pitnego czy cydru. Jednak to właśnie czerwone wino jest najpopularniejszą bazą grzańca. Najlepiej wybrać wino słodkie lub półsłodkie.

Co dodać do grzańca? Jak informuje redakcja Onet, może to być cynamon, imbir, goździki oraz plasterki pomarańczy. Tak naprawdę nie istnieje żadna obowiązująca receptura. Każdy może wrzucić co najbardziej lubi. Takiego grzańca można na przykład doprawić kardamonem, gałką muszkatołową, laską wanilii, suszonymi śliwkami, suszonymi jabłkami, rodzynkami, a nawet czarnym pieprzem. Nożna go również delikatnie dosłodzić miodem, cukrem lub syropem malinowym.

Jak podgrzać grzańca? Przygotowanie grzanego wina jest bardzo łatwe. Wino należy przelać do garnka, dodać pozostałe składniki i podgrzewać na wolnym ogniu, aż wino zacznie delikatnie parować. Nie można dopuścić do wrzenia napoju, bo straci swój smak i zapach. Najlepiej podawać je w naczyniach, które pozwolą na dłużej zachować pożądaną temperaturę napoju. Doskonale sprawdzą się gliniane lub kamionkowe kubki lub kufle.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę