Jak wyczyścić kurki

Jak wyczyścić kurki? Trwa sezon na te niezwykle smaczne grzyby. Poznaj świetny sposób Ani Starmach, wystarczy jedna prosta czynność, a kurki będą idealnie czyste. 

Kurki to grzyby o charakterystycznym wyglądzie i delikatnej strukturze. Mają pyszny smak, nadają aromatu wielu daniom, dlatego są bardzo popularne i często wykorzystywane w kuchni. Dokładne oczyszczenie kurek zebranych prosto z lasu jest niezwykle istotne, a z racji ich delikatności trzeba uważać, by ich nie porwać. Ania Starmach zna prosty i niezawodny sposób na czyszczenia kurek. Sprawdź i wypróbuj.

Jak wyczyścić kurki? Wystarczy jedna prosta czynność

Jak wyczyścić kurki

Ten sposób jest bardzo łatwy i skuteczny. Kurki będą idealnie czyste i nie będziemy obawiać się o strzelający piasek w zębach podczas jedzenia. Przyda się każdemu grzybiarzowi! Co trzeba zrobić?

Kurki przełóż do dużego garnka i posyp je solą, następnie zalej ugotowaną wodą i delikatnie przemieszaj. Sól sprawi, że piasek opadnie na dno garnka. Po 5 minutach wyjmij grzyby łyżką cedzakową i powtórz to jeszcze trzy razy, aby mieć pewność, że kurki są perfekcyjnie czyste.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę