REKLAMA

surówka z orzechami, ananasem i kurczakiem
fot. screen Youtube / Smaczne dania

Niesamowita surówka z kurczakiem, ananasem i orzechami czaruje nie tylko wyglądem, ale i smakiem. Możesz poczęstować nią gości na przyjęciu lub po prostu zaserwować do obiadu. Różnorodna surówka pasuje do wielu potraw, ale jeszcze lepiej smakuje solo. Soczyste kawałki kurczaka, ananas i chrupiące orzechy tworzą naprawdę zgrane połączenie, od którego nie można się oderwać. Dodatki dopełniają całość. Surówka w tej prześwietnej wersji jest dla tradycyjnej sałatki jarzynowej dużą konkurencją.

REKLAMA

Sałatka tak dobra, że na jednej porcji nie skończysz

Istnieje co najmniej kilka powodów, dla których warto sięgnąć po ten przepis na sałatkę. Pierwszą pozytywną rzeczą jest oczywiście wybitny smak. Kolejną – łatwość wykonania. Ogromnymi zaletami są też niska cena i ogólnodostępność produktów. Zatem przygotowanie tej sałatki to odlotowy pomysł.

Przepis na efektowną sałatkę z kurczakiem, ananasem i orzechami

Składniki:
100 g majonezu
400 g fileta z kurczaka
1 łyżka przyprawy do kurczaka
3 jajka
½ puszki ananasa
orzechy
100 g sera żółtego
pieprz i sól
koperek

REKLAMA

Opis przygotowania:
Ugotowaną pierś drobiową kroimy w kostkę. Podobnie rozdrabniamy ananasa, a ser i jajka ścieramy na tarce. Na większym półmisku umieszczamy kawałki kurczaka, dodajemy majonez, a potem ananasa. Ponownie smarujemy majonezem.

Następną warstwę stanowią starte jajka. Rozprowadzamy na nich majonez i umieszczamy drobno pokrojone orzechy. Przykrywamy je drugą porcją sera żółtego i wykładamy majonez – robimy paski albo ozdobne szlaczki. Z wierzchu sałatkę dekorujemy orzechami włoskimi i kładziemy świeże gałązki koperku, by powstały nam fantazyjne ananasy.

REKLAMA

Potrawa może trafić na stół. Na gościach zrobi mocne wrażenie. Zarówno jej wygląd, jak i smak są bez zarzutu. Przyrządza się ją z kilku produktów, które świetnie się ze sobą łączą i tworzą coś tak pysznego.

REKLAMA