Jak sprawdzić czy ryba jest świeża? Ten prosty trik musi poznać każdy

Jak sprawdzić czy ryba jest świeża

Jak sprawdzić czy ryba jest świeża? To pytanie zadajemy sobie bardzo często, dlatego przedstawiamy dziś genialny i prosty trik. Musi go poznać każdy, bo jest niezwykle prosty i skuteczny. 

   

Ryby są bardzo korzystne dla naszego organizmu, dlatego warto zawsze tuż przed zakupem sprawdzić czy są świeże. Czasem samo ocenienie zapachów nie wystarcza, a wąchanie ryby w sklepie często jest niemożliwe, bo jest szczelnie owinięta folią. Takie ryby oraz filety zamrożone utrudniają tego typu test więc musimy przeprowadzić go dopiero po ich zakupie i odmrożeniu. Jednak okazuje się, że jest na to lepszy i prosty trik. Musi go poznać każdy!

Jak sprawdzić czy ryba jest świeża? Genialny sposób!

Jak sprawdzić czy ryba jest świeża

   

Ten trik musi poznać każdy, bo z pewnością przyda się przed zakupem ryb. To ważne, bo najlepsze i najsmaczniejsze są ryby świeże. Co musisz więc zrobić, by rozpoznać zepsutą rybę?

To proste – wystarczy, że przyciśniesz ją palcem. Świeża ryba jest bardzo elastyczna i powinna wrócić do swojego poprzedniego stanu. Jeśli ryba jest niezbyt świeża to po uciśnięciu jej, ślad palca nadal pozostanie, bo jest wiotka.

Zapamiętaj ten sposób, bo ułatwi ci wybór i zakupy ryb!

Udostępnij:
     

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę