Jak sprawdzić czy ryba jest świeża

Jak sprawdzić czy ryba jest świeża? To pytanie zadajemy sobie bardzo często, dlatego przedstawiamy dziś genialny i prosty trik. Musi go poznać każdy, bo jest niezwykle prosty i skuteczny. 

Ryby są bardzo korzystne dla naszego organizmu, dlatego warto zawsze tuż przed zakupem sprawdzić czy są świeże. Czasem samo ocenienie zapachów nie wystarcza, a wąchanie ryby w sklepie często jest niemożliwe, bo jest szczelnie owinięta folią. Takie ryby oraz filety zamrożone utrudniają tego typu test więc musimy przeprowadzić go dopiero po ich zakupie i odmrożeniu. Jednak okazuje się, że jest na to lepszy i prosty trik. Musi go poznać każdy!

Jak sprawdzić czy ryba jest świeża? Genialny sposób!

Jak sprawdzić czy ryba jest świeża

Ten trik musi poznać każdy, bo z pewnością przyda się przed zakupem ryb. To ważne, bo najlepsze i najsmaczniejsze są ryby świeże. Co musisz więc zrobić, by rozpoznać zepsutą rybę?

To proste – wystarczy, że przyciśniesz ją palcem. Świeża ryba jest bardzo elastyczna i powinna wrócić do swojego poprzedniego stanu. Jeśli ryba jest niezbyt świeża to po uciśnięciu jej, ślad palca nadal pozostanie, bo jest wiotka.

Zapamiętaj ten sposób, bo ułatwi ci wybór i zakupy ryb!

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę