piekarnik
fot. Youtube / TescoPolska

Pozbycie się zaschniętego brudu z piekarnika nie jest wcale prostym zadaniem. Jeśli chcesz usunąć wszelkie zanieczyszczenia z wnętrza piekarnika wypróbuj 3 proste taktyki. Dzięki nim praca będzie wydajna i przyjemna.

Roztwór wody i octu

Doskonałym sposobem na usunięcie nieczystości z piekarnika jest wykorzystanie mieszanki wody i octu w proporcji 1:1. Najlepiej umieścić miksturę w pojemniku wyposażonym w atomizer, po czym intensywnie rozpylić środek na wszelki brud, który potem wytrzeć wilgotną gąbką lub ścierką. Ocet spowoduje, że nieczystości bez trudu odłączą się od powierzchni piekarnika. Jeżeli przeszkadza Ci nieprzyjemna woń octu, możesz do preparatu dodać parę kropelek olejku eterycznego, który zakamufluje wyrazisty zapach.

Metoda z kapsułką do zmywarki

Kolejnym trikiem jest położenie kostki do zmywarki na blaszce do pieczenia i zalanie jej wrzątkiem oraz włożenie do piekarnika nastawionego na temp. ok. 100°C. Drażetka dzięki wodzie i temperaturze zacznie się stopniowo rozpływać, z kolei para wodna uwolni brud mieszczący się na ściankach urządzenia. Po około 60 minutach, trzeba wyłączyć sprzęt, wyciągnąć blachę, a wodę wylać. Pozostanie już tylko wytrzeć zabrudzenia wilgotną ścierką.

Pasta z sody oczyszczonej

Na nieczystości, gdzie ocet bądź tabletka do zmywarki nie działają może pomóc inny środek. Wystarczy przygotować wodę (lub ocet) oraz sodę oczyszczoną. Po zmieszaniu tych składników należy nanieść je na przypalone resztki pożywienia i pozostawić na ok. 1-2 godziny. Po tym czasie wszystko usunąć gąbeczką i wodą. Na końcu przetrzeć ręcznikiem papierowym. Zabrudzenia powinny zniknąć bez śladu.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę