Wrona
fot. pxhere.com

Wiosna to czas, w którym przyroda budzi się do życia. Zwierzęta zaczynają szukać przedmiotów, które mogą posłużyć im do budowy gniazd. Nierzadko zapędzają się w tym celu do naszych ogrodów. Niestety, podczas poszukiwań zwierzęta często rujnują nasze sadzonki czy też drzewa. Jak zatem nie dopuścić, aby niektóre z nich – szczególnie wrony, niszczyły nasz ogród?

Wrony to ptaki chronione

Pamiętajmy o tym, że wrony są pod ochroną – nie wolno zatem stosować wobec nich żadnych metod, które będą utrudniać rozmnażane się tych ptaków. Nie powinniśmy więc usuwać gniazd wron, ani lęgów. Możemy jednak zabezpieczyć uprawy tak, aby zniechęcić wrony do żerowania w naszych ogrodach.

Humanitarny i skuteczny sposób

Jednym ze skutecznych sposobów na odstraszenie tych ptaków jest zamontowanie w pobliżu naszych upraw, odblaskowych przedmiotów. Światło odbijające się od nich odstrasza wrony, bowiem ptak myśli, że jest to dla niego poważne zagrożenie. Tym samym, nie wyrządzamy wronie żadnych szkód, więc jest to w pełni humanitarny sposób.

Wystarczy, że w okolicy naszych sadzonek zawiesimy kilka płyt CD czy też sporych kulek, które wykonamy samodzielnie z folii aluminiowej i problem z żerowaniem ptaków zostanie rozwiązany.

Dowiedz się również, jak pozbyć się kretów w ogrodzie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę