Prezent
fot. pxhere.com

Pakowanie prezentów to jedna z czynności, która pozwala nam złapać nieco wytchnienia przed Bożym Narodzeniem. Jeśli chcemy, aby nie tylko sam podarunek wzbudził zachwyt obdarowanego, ale i sposób jego zapakowania koniecznie powinniśmy zapoznać się z poniższymi pomysłami.

Minimalizm wygrywa

W ostatnim czasie w niemal każdym aspekcie życia, czy to jeśli chodzi o urządzanie mieszkań, czy np. o modę, dominującym nurtem jest minimalizm. Nie inaczej jest także w przypadku dekorowania prezentów. Dawno już odeszliśmy od wzorzystych, kolorowych papierów, a ich miejsce zajęły stonowane kolory i delikatne motywy.

Spakowanie prezentu o regularnych kształtach nie powinno sprawić nam zbyt wiele problemów. Jeśli nasz podarunek znajduje się w pudełku to wystarczy jedynie dokładnie owinąć je papierem pakowym, następnie delikatnie zagiąć boki i podkleić je taśmą klejącą. Co jednak, jeśli zdecydowaliśmy się na podarek o nieregularnych kształtach?

Fenomenalny sposób

W takiej sytuacji możemy wybrać zapakowanie prezentów w kształt cukierka. Prezent umieszczamy mniej więcej na środku arkusza papieru, sam papier zawijamy i w kilku miejscach podklejamy taśmą klejącą. Następnie chwytamy wolne boki papieru delikatnie je ściskamy, a następnie okręcamy tak, aby przypominały właśnie cukierek. W miejscu ściśnięcia ciasno zawiązujemy dekoracyjną wstążkę lub sznurek i gotowe. Sposób zapakowania prezentu na pewno zaskoczy obdarowaną osobę.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę