liście laurowe

Liść laurowy (inaczej wawrzyn) to uniwersalna przyprawa stosowana w kuchni, która dodaje smaku zupom, sosom, gulaszom i daniom mięsnym. Niepozorne listki mają też działanie zdrowotne. Napar z liścia laurowego łagodzi ból stawów, a sam aromat ma działanie uspokajające. Co się stanie, jeśli dwa liście laurowe włożysz do pojemnika z kaszą albo mąką? Będziesz bardzo zdumiony i na pewno polecisz ten trik swoim bliskim!

Dwa listki laurowe przełóż do pojemnika z mąką, suszonymi grzybami albo kaszą. Specyficzny aromat, który wydziela przyprawa jest uciążliwy dla moli i na pewno będą one omijać ten pojemnik z daleka. Jeszcze bardziej efektywny jest laurowy olejek eteryczny, który pachnie bardziej intensywnie. Wystarczy przygotować mały słoiczek, wsypać do niego sodę, a następnie dodać kilka kropelek olejku, po czym starannie wymieszać. Naczynie należy umieścić w szafce z produktami sypkimi (tj. kasze, ryż, płatki owsiane itp.). Mole będą omijać ten obszar szerokim łukiem!

Wawrzyn ma swoisty zapach, który może mieć też bardzo korzystny wpływ na Twój nastrój.

Liście laurowe – trik z przyprawą

Liść laurowy może wpływać na dobry, spokojny sen, ponieważ doskonale wycisza i uspokaja. Tym samym, warto przyrządzić uspokajający napar. Kilka listków włożyć do naczynia i zalać je wodą. Naczynie postawić nieopodal łóżka. Pachnąca woń wawrzynu zrelaksuje i zapewni dobry sen. Działanie nasenne ma także świeża sadzonka. Jedyne to trzeba zrobić to postawić doniczkę z rośliną obok łóżka. Gdy tylko się nią poruszy, to wyzwoli ona swój niepowtarzalny zapach.

Gdy latem dokuczają Ci komary, cudowny zapach liści laurowych również może je odstraszyć. Możesz rozłożyć parę listków w różnych miejscach np. na ganku, w domu albo na grillu. Charakterystyczna woń wawrzynu odstraszy szkodniki i zbawiennie wpłynie na nastrój. Pobudzi produkcję endorfin (hormonów szczęścia) i poprawi samopoczucie.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna