cytryna
fot. Pxhere

Cytryna jest jednym z najbardziej uniwersalnych produktów, jakie znajdziemy w każdej kuchni. Latem można przyrządzić dzięki niej orzeźwiający napój, a zimą miksturę ogrzewającą. Zastosowań cytryny jest znacznie więcej.

Głównym atutem cytryny jest duża ilość witaminy C, która pomaga na przykład przy przeziębieniach. Choć jej smak niektórym może się wydawać zbyt kwaśny, lista drogocennych właściwości sprawia, że wiele osób często jej używa.

Choć obecnie nie ma sezonu na komary, warto zapamiętać, że cytryna świetnie sprawdzi się jako antidotum przeciwko tym owadom. Sposób ten z pewnością pomoże w czasie, gdy ich natłok skutecznie utrudnia codzienne życie.

Co jednak najważniejsze, mikstura przeciw komarom przygotowana na bazie cytryny jest ekologiczna. Możemy zapomnieć o chemicznych sklepowych produktach, które niekoniecznie są przyjazne dla środowiska.

Składniki:

15 kropel olejku z eukaliptusa cytrynowego
15 kropel olejku z trawy cytrynowej
1 pokrojona cytryna
1 pokrojona limonka
4 gałązki rozmarynu
Podgrzewacze
2 słoiki

Łącząc wszystkie te składniki otrzymamy świetny środek przeciwko komarom, ale nie tylko. Inne owady również może odstraszać intensywny zapach naparu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę