łupiny orzecha laskowego
fot. Pixabay

Czy wiesz, że łupiny z orzechów laskowych mają korzystny wpływ na nasze zdrowie? Przyrządzisz z nich smaczny miód, płukankę do włosów, a nawet domowy specyfik wybielający zęby i usuwający osad. Sprawdź, jak wykorzystać łupiny po orzechach laskowych.

Orzechy laskowe to wspaniały dodatek do masła orzechowego, czekolad, deserów i ciast. Są nie tylko pyszne, ale i zdrowe – to prawdziwa kopalnia witaminy E i potasu, które zmniejszają stężenie cholesterolu, wyrównują ciśnienie krwi i przynoszą wiele innych korzyści. Łupiny z orzechów oprócz właściwości zdrowotnych mają pozytywny wpływ na stan naszych włosów oraz zębów. Poznaj przepisy na cudowne specyfiki.

Miód orzechowy

Miód zawierający łupinki orzechów to niezwykle zdrowy produkt, który efektywnie wspomaga nasz układ odpornościowy.

Jak przyrządzić miód?
Aby go przygotować, zaopatrz się w płynny miód, glicerynę spożywczą i sproszkowane orzechy. Na każdą łyżkę miodu powinna przypadać łyżka łupin w postaci proszku. Do takiej mikstury dodaj jeszcze 10 kropelek gliceryny i zamieszaj. Miód warto spożywać trzy razy w ciągu dnia po 1 łyżce.

Płukanka do włosów ciemnych i brązowych

Mikstura z łupin orzechów podkreśla i odświeża barwę włosów oraz zapewnia im ładny połysk. Warto dodać, że taka płukanka lekko koloryzuje włosy, zatem nie jest polecana dla osób z jasnym odcieniem i blondem.

Jak przyrządzić płukankę?
Łupiny orzechów laskowych zalej wrzącą wodą i gotuj na niewielkim gazie przez 40-45 minut, potem ostudź i nanieś na umyte włosy.

Naturalny środek do pielęgnacji zębów

Z łupinek orzechów można zrobić także płyn, który będzie genialną metodą na usunięcie kamienia nazębnego, a także przebarwień po herbacie czy kawie. Poza tym domowy środek błyskawicznie i pewnie wybiela szkliwo.

Jak przyrządzić płyn?
Sześć łupinek orzechów zalej chłodną wodą i gotuj na małym gazie przez 20 minut, potem odstaw do wystudzenia. Taką mieszanką myj zęby po każdorazowym myciu zwykłą pastą przez kilka minut. Efekty można zauważyć już po tygodniu stosowania.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę